Yüz Tanıma Sistemleri günümüz teknolojisi ile geliştirilmiş bir sistemdir.Temassız ve Kaliteli bir sistem olan Yüz Tanıma Sistemleri uzun ömürlü olup tasarımı ile göz kamaştırır

PDKS (Personel devam kontrol sistemi) ile, çalışanların zamanında giriş ve çıkış süresi, saatleri ve mola aralıkları da dahil olmak üzere, izleyebilmenizi ve takibinizi gerçekleştirmeye olanak sağlamaktadır. PDKS (Personel devam kontrol sistemi)’nin en önemli noktası’da iş yerinde girişi ve çıkışı düzene sokabilmektir. Sistemi kullanacak personelin sisteme adapte olması önemlidir. Seçilecek olan sistemde giriş çıkış kontrolünün yanı sıra hızlı ve sağlam olması gerekir. Uygulanacak alanın fiziksel ortam durumuna göre turnike kullanımı birçok hatayı engelleyebilir.

PDKS (Personel takip sistemleri), Şirket içinde giriş çıkış düzenini sağlaması yanın da Şirket içi dolaşımı da terminaller ve mekanik kilitler sayesin de kontrol altın da tutmanızı sağlar. Yetki sınırlaması, zamanlaması, geçiş grupları, Access kontrol yapıları, dolaşım kontrolünün yanı sıra iş verimini arttırması çalışanların disiplini açısın dan da oldukça önem taşımaktadır.

PDKS (Personel takip sistemi) gerekli yazılım ve donanımların kurulması ve personellerin sisteme tanıtılması ile kullanıma hazır hale gelir. PDKS (Personel takip sistemi) kurulum ve çalışma prensibi aşağıdaki şekilde özetlenebilir;

1. PDKS (Personel takip sistemi) donanımı personel giriş-çıkışının yapılacağı kontrol noktasına kurulur.
2. PDKS (Personel takip sistemi) yazılımı işletmenin belirleyeceği bilgisayara kurulur.
3. PDKS (Personel takip sistemi) donanımı ile PDKS (Personel takip sistemi) arasındaki iletişim sağlanır.
4. PDKS (Personel takip sistemi) ile kontrol ve takip edilecek tüm personeller PDKS (Personel takip sistemi) özelliğine göre (parmak izi, iris, yüz vb.) sisteme tanıtılır. Eğer kartlı sistem kullanılıyor ise personellere PDKS (Personel takip sistemi) kartları dağıtılır.
5. Sistem kullanıma hazırdır. Geçiş noktasına gelen personel sisteme kimliğini tanıttığı anda gerekli tüm bilgiler kayıt edilir. Bilgiler çevrimiçi (online) ya da çevrimdışı (offline) olarak PDKS (Personel takip sistemi) yazılımına aktarılır.