Firmamız ÖNCÜ GÜVENLİK MUĞLA BÖLGE BAYİİ olarak projesini aldığı işlerde dünyaca kendini kanıtlamış DUNLOP markasının ürünlerini kullanmaktadır.

HDCVI , isminide sembolize eden video sinyallerini en üst seviyede modüle edip, yükseltilmiş dörtlü yapıda modülasysın ve temel-band boyutunda aktarma yapar.

Bu teknoloji, CVBS’in çarpraz konuşmasını devre dışı bırakarak parlaklık ve doygunluk sinyallerini birbirinden ayırarak video kalitesinde ciddi bir gelişmeye sebep verir.
HDCVI iki farklı özellikte sunulmaktadır; 1920H (1920×1080) ve1280H (1280×720); bu yapılar endüstriyel standart olan 1080p(1920×1080) ve 720p(1920×1080) yapılarıyla uyumludur. Ek olarak, bu teknloji aynı zamanda patentli otomatik sinyal telafisi (ASC) özelliği ile, uzun mesafeli aktarım boyunca sinyal parazitlen- mesini minimuma indirir.
HDCVI çözümü hem kameralar hem de DVR lar ile işbirlikçi çözüm sunar ve sistem yıldız topolojik yapıdadır; DVR, Kamera ile koaksiyel kablo üzerinden P2P (noktadan noktaya) aktarım sağlayacak iletişim ağı içerisinde çalışır.

Kablo seçimi tamamen mesafeye endekli olarak yapılır: eğer 500 metre mesafe içerisinde çalışacaksa 75-3 ve 75-5 lik kablolar; 500 metrenin üzerinde çalışacaksa 75-5 lik kablo kullanılması tercih edilir. Kurulumda konnektör ve ek gibi yöntemler kullanılabileceği gibi, cihaz ve sistem kurulumu konvensiyonel (analog) sistemlerle tamamen aynı olduğu için daha güçlü parazit giderici korumaları üzerinde bulundurup, tüm iç ve dış ortam uygulamaları için hiç bir özel aparat ihtiyacı bulunmamaktadır.
Tek kablo üzerinden çoklu-sinyal aktarımının algılanabilmesi için, hem ses hemde çiftli-data iletişim sinyalleri boş alanda gömülü hale getirilmiştir; buda video sinyalleriyle senkronizyonları geliştirir; ASC özelliğinden dolayı ise maksimum 44.1kHz sample oranını destekler. Frame boşlama bölgesinde data kanallarının kompozitini ileri ve geri hareket ettirebilmek için kamera odak ayarı, PTZ kontrolü, real-time alarm vs. Gibi komutları destekletyen çift-yönlü uçtan-uca bir aktarımı benimser.

Gönderme süresi ve elektrik sinyali baud oranları öngörülebilirken ileri yönlü çıktı yapılan data yüksek hızlı aktarımı deskteler ve zahiri direnç eşleşmesinden etkilenen yüksek ASC performansının alıcı ucu; diğer bir taraftan düşük sinyal frekansı ve limitli datasından dolayı daha düşük baud oranlarını destekleyebilir.
Fakat, ASC nin adapte olmasıyla, ters kanal, belirli düzeye kadar uzun-mesafede elektrik sinyallerini geri toplarlayabilir. Tüm bu özellikler ile, HDCVI , megapiksel yüksek çözünürlük sistemlerinin uzun mesafelerde düşük maliyetler- le aktarımı için optimal çözümdür.